fbpx

Išmaniųjų namų sistema efektyviam elektros energijos suvartojimui

elektros suvartojimas

Išmaniųjų namų sistema neabejotinai gali padidinti namų saugumą su vaizdo stebėjimo technologijomis. Tačiau ar žinojote, kad taip pat galite sekti ir elektros suvartojimą namuose bei jį valdyti?

Elektros energijos suvartojimas Lietuvoje ir toliau auga

Kiekvienais metais elektros vartojimas Lietuvoje auga visuose sektoriuose. Tuo tarpu bendras gyventojų elektros energijos suvartojimas Lietuvoje šiek tiek mažėjo dėl demografinių pokyčių, tačiau vidutinis elektros suvartojimas nekito. Pagrindinė šio augančio vartojimo priežastis buvo 2,2% padidėjęs energijos poreikis šildyti patalpas. Kita vertus, energijos suvartojimas apšvietimui ir buitinių prietaisų vartojimui ir toliau mažėja.

Išmanūs namai efektyvesniam elektros energijos valdymui

Daugybė visiškai ar iš dalies automatizuotų išmaniųjų namų apšvietimo reguliavimo galimybių buvo žinoma jau kurį laiką. Bet net ir apsauginių žaliuzių relių naudojimas gali ženkliai prisidėti prie jūsų namo šilumos valdymo. Apsauginių žaliuzių relės nustato, kuomet saulė yra pati kaitriausia, arba kada ją uždengia debesys. Atitinkamai, Jūsų žaliuzės arba užuolaidos bus suderintos. Tai ne tik taupo elektrą oro kondicionavimui vasarą, bet taip pat gali sumažinti šildymo išlaidas žiemą, nes gali išnaudoti visą saulės šiluos potencialą. Be to, išmanios žaliuzių relės yra idealios Jūsų stebėjimo sistemai ir praplėčia jos galimybes, pavyzdžiui kaip ir durų/langų kontaktas.

Tvarus energijos taupymas išmaniai valdant šilumos siurblį

Kita galimybė optimizuoti energijos suvartojimą kambario šildymui yra sumanus šilumos siurblių valdymas. Kaip ir apsauginių žaliuzių reles, jas galima integruoti į išmaniuosius namus ir valdyti visiškai automatiškai arba nukreipti per programą. Abu komponentai kartu gali sukelti pastovią kambario temperatūrą papildomai nenaudojant elektros energijos ir neteršdami aplinkos.

Įsivaizduokite, kad esate darbe saulėtą, bet vėsią rudens dieną, kol nieko nėra namuose. Tuo tarpu jūsų gyvenamajame kambaryje šviečia saulė, o šildymas yra įjungtas. Jūsų išmaniųjų namų sistema supranta, kad kambario temperatūra išlieka pastovi net ir be papildomo šildymo, ir atitinkamai reguliuoja šildymą. Dienos metu saulė toliau juda, o Jūsų svetainė nebėra apšviesta. Jūsų išmaniųjų namų sistema pradeda tinkamą šildymo procesą intuityviai. Tokiu būdu, grįžę namo po darbo, rasite tinkamai apšildytą svetainę. Idealu jaukiam vakarui ant sofos.

Aukšto lygio energijos valdymo ir stebėjimo technologija

Naudodamiesi XT2 Plus centrale, galite suderinti efektyvų energijos valdymą su visada saugia stebėjimo sistema. Ši centralė gali sukurti tiesioginį vaizdo ryšį su įmontuotomis kameromis, taip pat valdyti šildymą, apšvietimą, žaliuzes ar net elektrinius prietaisus be jokių struktūrinių pakeitimų.

 

Iškilo klausimų apie sistemos pirkimą? Susisiekite su mumis kontaktų skiltyje, mielai padėsime rasti geriausią sprendimą.