fbpx

Greita pagalba senatvėje – išmanios sistemos dėka

senjorai

 

Atsižvelgiant į gyventojų senėjimą per pastaruosius kelerius metus Lietuvoje pradėta plėtoti geriatrinė pagalba. Dauguma Vakarų Europos šalių turi senas ir tvirtas geriatrinės medicinos tradicijas bei sukurtas geriatrinės medicinos tarnybas. Nelaimė gali nutikti bet kada – galime netikėtai susižaloti, o pagalba tuo metu yra ypatingai svarbi. Buvimas vienam gali greitai tapti rimta rizika sveikatai, todėl šiuo atveju išmanios signalizacijos sistemos gali padėti išgelbėti gyvybę.

Nelaimės atveju svarbi kiekviena sekundė

Nelaimės atveju svarbi kiekviena sekundė, kad būtų išvengta rimtesnių padarinių. Senyvo amžiaus žmonių tarpe nelaimės rizika ypatingai išauga esant namie. Statistiškai ketvirtadalis žmonių, sulaukę 65-79 metų amžiaus nukrenta bent kartą per metus, o rizika išauga beveik trečdaliu kuomet kalbame apie vyresnius nei 80 metų senjorus. Kritimo priežastys gali būti įvairios, o tam tikrais atvejais įtakos gali turėti ir ligos. Tačiau nukristi galima ir darant kasdieninius dalykus, dažnai ir be išorinių jėgų veikimo. Ypatingai kai kritimas gali sukelti rimtus lūžius, greita pagalba yra ypač svarbi. Bet ką daryti jei gyvenate vienas ar nieko nėra šalia?

Pagalbos mygtukas senjorams nelaimės atveju

Jau yra techninės pagalbos pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonės, kuris padės greitai išsikviesti pagalbą. Paspaudus mygtuką ant apyrankės ar apykaklės, tiesioginis pranešimas gali būti išsiųstas į pagalbos centrą, apsaugos tarnybą ar kitam asmeniui. Nelaimės atveju vėliau galima nuspręsti ką daryti ir, jeigu reikia, tuojau pat išsiųsti pagalbą. Pagalbos mygtukas gali stipriai sutaupyti jūsų svarbų laiką ištikus nelaimei – juk kiekviena sekundė svarbi.

Deja, bet senjorai ar kiti žmonės, kuriems galbūt reikalinga pagalba gali nusiimti apyrankę arba tieisog pamiršti ją užsidėti, o nelaimės atveju negalėtų išsikviesti pagalbos. Kiti žmonės gali jos nenorėti dėvėti. Turėtumėte atkreipti dėmesį, kad pats mygtukas negali išsiųsti signalo savaime, atsitikus nelaimei. Reikia kad kažkas jį aktyvuotų, žmogus kuriam reikalinga pagalba turi pats paspausti mygtuką. Jei jis yra be sąmonės arba nebegali paspausti mygtuko, pagalbos iškviesti šiuo atveju neišeitų.

Derinys su signalizacijos sistema

Jei turite įrengę stebėjimo kameras, esate ne tik labiau apsaugoti nuo įsilaužimų. Vaizdo stebėjimo kameros gali pagelbėti ir bendraujant su artimaisiais. Galima nustatyti „kontrolinį pasimatymą“ jūsų nustatytu laiku, pavyzdžiui pietaujant. Jeigu jūsų artimasis nepasirodys, jūs būsite įspėti ir galėsite reaguoti atitinkamai. Yra galimybės stebėti artimųjų judėjimą ir be vaizdo stebėjimo kamerų – juk ne visi sutiktų būti stebimi. Sistema lengvai prijungiama prie apsaugos paslaugų tiekėjų. Jei jūs esate įspėti, tačiau signalas jūsų nepasiekė, apsaugos įmonės darbuotojai bandys susisiekti su jumis ir informuos medikus tuo pat metu.

Jūsų saugumas – mūsų užduotis

Nepaisant situacijos, jūsų namų ir pačių jūsų saugumas yra mūsų prioritetas. Ar turite klausimų apie mūsų saugumo technologijas ir signalizacijos sistemą? Nesivaržykite klausti, mūsų ekspertai mielai jums padės rasti optimaliausią sprendimą jūsų saugumui.