fbpx

Duomenų apsauga išmaniuosiuose namuose

Duomenų apsauga išmaniuosiuose namuose

Vis daugiau ir daugiau žmonių šiai dienai naudojasi išmaniųjų namų prietaisais, tačiau ne visi rūpinasi savo duomenų saugumu. Prietaisai, prijungti prie interneto, kelia tam tikrą riziką. Mes paaiškinsime, kodėl verta rinktis Lupus XT2 Plus centralę, kai kalbame apie privatumą.

Galimos duomenų saugumo grėsmės išmaniuosiuose namuose

Duomenų saugumas tapo svarbus ne tik po Facebook skandalo. Internetas kelią daugybę pavojų, tad Jūs turėtumėtė juos žinoti ir kaip nuo jų apsisaugoti. Duomenys Jūsų namuose, tarp vartotojo ir namų tinklo, yra perduodami Bluetooth arba WLAN ryšiu, tad patekti į vidų įsilaužėliams yra gana sunku. Tačiau neapsaugoti išmaniųjų namų įrenginiai dažnai būna įsilaužėlių atakų tikslas. Pavyzdžiui, neapsaugotą stebėjimo kamerą galima rasti ir prisijungti per Shodan paieškos sistemą. Google Home vartotojai ir kitų išmaniųjų garsiakalbių pardavėjai neužtikrina duomenų saugumo įsilaužimo atveju.

Tyrimas atskleidė išmaniųjų namų sistemų pažeidžiamumą

2015 m. spausdintuvų gamintojas „Hewlett Packard“ atliko išmaniųjų namų sistemų naudojimo pavojų tyrimą, tai atskleidė didžiausius tinklo namų sistemų trūkumus. Pagal tyrimą:

  • 70 proc. Išmaniųjų namų įrenginių bendrauja nešifruotai.
  • 80 proc. Įrenginių turi per silpną slaptažodį.
  • 90 proc. Išmaniųjų namų įrenginių renka nebūtiną asmeninę informaciją.

Ryšio šifravimas ir Firewall naudojimas

Su daugeliu paprastų priemonių, Jūs galite apsaugoti savo duomenis išmaniuosiuose namuose. Įsitikinkite, kad jūsų tinklo įrenginiai siunčia šifruotus duomenis. Šie nustatymai paprastai gali būti atliekami pačiame maršrutizatoriuje. Nenaudokite pasenusio WEP šifravimo, bet pasirinkite WPA2 šifravimą. Be ryšio šifravimo, Firewall (Ugniasienės) sukūrimas yra naudingas. Jos tikslas – apriboti prieigą prie Jūsų tinklo. Be Firewall, turėtumėte išjungti UpnP funkciją (geriau žinomą kaip Plug and Play), kad tinkle būtų tik tie įrenginiai, kuriuos Jūs pasirinksite.

Naudokite saugų slaptažodį

Ne, slaptažodis123 nėra saugus slaptžodis! Jūsų sukurtas slaptažodis neturėtų būti lengvas ir turėtų būti ne trumpesnis kaip aštuoni simboliai. Tarp šių mažiausiai aštuonių simbolių turėtų būti bent viena didžioji raidė, bent viena mažoji raidė, bent vienas numeris ir bent vienas specialus simbolis.

Individualų slaptažodį naudokite tik vienam įrenginiui ir neleiskite jam kartotis. Naudojant skirtingus slaptažodžius ženkliai apsunkinsite galimą įsilaužimą į Jūsų išmaniuosius namus.

Išmaniųjų namų duomenų saugumas su Lupus XT2 Plus centrale

Lupus XT2 Plus yra viena iš pažangiausių apsaugos nuo įsilaužimo, vaizdo stebėjimo ir išmaniųjų namų sistemų. Iš išorės įsilaužti yra neįmanoma, nes naudojant 256 bitų TLS šifravimą kiekvienas duomenų ryšys saugus. Mobilioji programėlė taip pat bendrauja su išmaniųjų namų centrale per TLS šifravimą.

Integravus kitus išmaniųjų namų įrenignius per Lupus XT2 Plus centralę, jie taip pat bus apsaugoti nuo trečiosios šalies prieigos. Tačiau visvien turėtumėte atkreipti dėmesį į saugių slaptažodžių pasirinkimą savo prietaisams.

 

Jei turite kokių nors klausimų apie duomenų apsaugą, ar Lupus XT2 Plus centralę, mielai Jums padėsime.